Okunma Sayısı : 166

TEKNOLOJİK ÜSTÜNLÜKLER

Abilix, her köşesinden montaj imkanı veren, uzun soluklu kullanıma uygun dayanıklı yapısal parçalarla çocuklara hayal güçleriyle sınırlı bir dünyanın kapıları açılıyor. Çocuklara hazır herhangi bir modül veya parça sunulmuyor. Çocuklar ihtiyaç duydukları herşeyi, Abilix’ in muadil ürünlere göre sunduğu daha fazla yapısal parça ile kendileri üretiyor.

Abilix, tuğla(brick) tipi robot olan Krypton ailesini kullanıcıların hizmetine sunuyor. Krypton 0' dan Krypton 8' e kadar uzanan geniş ürün alesi farklı ihtiyaçlara cevap veriyor.

Krypton ailesinin en üst donanıma sahip modellerinden olan Krypton7, rakip ürünlere göre daha hızlı işlemciye, daha çok belleğe, daha geniş depolama alanına, entegre 3-eksen gyro, pusula, mikrofon, hoparlör ve dokunmatik renkli ekrana sahip çok daha gelişmiş bir kontrolcü(beyin) ile çalışma imkanı sunuyor.

Daha uzun ve daha hassas algılama mesafelerine sahip algılayıcılar(sensörler), daha güçlü motorlar Krypton 7' nin sahip olduğu diğer önemli özellikler arasında.

CEP TELEFONU, TABLET ve BİLGİSAYAR PLATFORM DESTEĞİ İLE GELİŞMİŞ KODLAMA ESNEKLİĞİ

Abilix Krypton serisi ile 3-18 yaş aralığındaki çocuklar ve gençler için farklı programlama arayüzleri sunuyor. Böylece farklı yaş gruplarındaki öğrenciler kendi yaş gruplarına veya tercihlerine uygun programlama arayüzü ile kodlama yapabilme imkanına sahip olabiliyor. Bu eğitim kurumları için de aynı eğitim robotu setinin geniş bir yaş aralığında kullanılabilmesi anlamına geliyor.

İster Android, ister IOS destekli cep telefonunuz veya tabletiniz olsun kolayca kodlamaya başlayabilirsiniz. Cep telefonu ve tablet tarafında bir uygulama altında toplanmış 4 farklı arayüz(Meet Krypton, Project Programming, Scratch, Chart) ile değişik yaş gruplarındaki öğrenciler için robotlarını programlayabilir ve kendi özgün tasarımlarını hayata geçirebilirler. 

Bilgisayar tarafında sunulan Scratch ve Chart programlama ile ortaokul ve lise çağındaki öğrenciler daha gelişmiş programlar yazabilirler.  Chart programlama arayüzünde sunulan C programlama dili ile kodlama imkanı ile öğrenciler görsel programlamadan farklı olarak metin tabanlı programlama dünyasına giriş yapmış olurlar.

Cep telefonu ve tabletler için ilgili marketllerde -Abilix Krypton- uygulaması bulup, kurmar yeterli olacaktır. Bilgisayar tarafındaki Scratch ve Chart uygulamalarını kurmak için lütfen aşağıdaki bağlantıları tıklayınız.

http://en.abilix.com/file_upload/20180511/Abilix_Chart_Setup_mac_2.0.2.13_en.zip

http://en.abilix.com/file_upload/20180404/windows_Abilix_Chart_Setup_2.0.2.16.zip

ZENGİN MÜFREDAT

Abilix, İlkokul, Ortaokul ve Lise düzeyi için hazırlanmış, STEM yöntemiyle uyumlu müfredatları ile öğrencilere ders konularını farklı ve çok daha etkin bir şekilde öğrenebilme fırsatı sunuyor. Abilix bu örnek müfredatlar ile öğretmenlerimizi ders konularının eğitim robotu yardımıyla nasıl farklı işlenebileceği hakkında fikir vermiş oluyor.

Abilix Krypton 7 eğitim robotu seti ile ilkokul, ortaokul ve lise düzeyine uygun hazırlanmış toplam 59 derslik müfredat örneği sunuyor. Bu müfredatlarda yer alan mekanik unsurların üretilmesi için gerekli olan ve  standart Krypton 7 setinin içinde olmayan yapısal parçalar(worm dişli vb..) sete dahil edilmiş durumdadır.

Müfredat örneği için lütfen aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.

https://www.dropbox.com/s/50lgk3t9seh4wk9/Mufredat_Ornek.pdf?dl=0

ABİLİX KRYPTON 7 ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

Krypton Eğitim Robotları ailesinin en güçlü üyelerinden olan Krypton 7 kullanıcılarına aşağıdaki özellikleri sunuyor:

- Android Tabanlı 4 core gelişmiş kontrolör (beyin)

- Her yönden birleştirilebilir yapısal parçalar

- Renkli, dokunmatik ekran

- 57 farklı türde 1025 adet yapısal parça,

- Müfredat konularına uyum için ilave yapısal parçalar                                                

- 48 adet hazır montaj taslağı

- Tablet ve Bilgisayar destekli program geliştirebilme imkanı

- Her yaşa uygun Görsel programlama, Scratch, Flowchart

- Metin tabanlı (C programlama) kod geliştirme imkânı

- 2 adet büyük, 4 adet küçük motor

- 17 adet harici, 3 adet dahili sensör

- Wi-Fi, Usb, pusula, kamera, jiroskop, mikrofon, hoparlör

Abilix eğtitim robotları broşörü için lütfen bağlantıyı tıklayınız.

https://www.dropbox.com/s/rwuf9b1ydfyn0y5/Abilix_Katalog.pdf?dl=0

Krypton 7 broşürüne erişmek için lüfen aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.

https://www.dropbox.com/s/x408z1g46mx4utn/Krypton7.pdf?dl=0

Yorumlar Yeni Yorum Ekle