Okunma Sayısı : 111

NEDEN ABİLİX?

TEKNOLOJİK ÜSTÜNLÜKLER

Abilix, her köşesinden montaj imkanı veren, uzun soluklu kullanıma uygun dayanıklı yapısal parçalarla çocuklara hayal güçleriyle sınırlı bir dünyanın kapıları açılıyor. Çocuklara hazır herhangi bir modül veya parça sunulmuyor. Çocuklar ihtiyaç duydukları herşeyi, Abilix’ in muadil ürünlere göre sunduğu daha fazla yapısal parça ile kendileri üretiyor.

Abilix, tuğla(brick) tipi robot olan Krypton ailesini kullanıcıların hizmetine sunuyor. Krypton 0' dan Krypton 8' e kadar uzanan geniş ürün alesi farklı ihtiyaçlara cevap veriyor.

Programlamayı yeni öğrenen  ilkokul ve okul öncesi öğrencilerimize yardımcı olan modellerden biri olan Krypton 2, hem kolay programlama hemde kolay hazır tasarımlar sayesinde, öğrenciler hem görsel olarak hemde algoritmik zekâsını geliştiriyor.

CEP TELEFONU, TABLET ve BİLGİSAYAR PLATFORM DESTEĞİ İLE GELİŞMİŞ KODLAMA ESNEKLİĞİ

Abilix Krypton serisi ile 3-18 yaş aralığındaki çocuklar ve gençler için farklı programlama arayüzleri sunuyor. Böylece farklı yaş gruplarındaki öğrenciler kendi yaş gruplarına veya tercihlerine uygun programlama arayüzü ile kodlama yapabilme imkanına sahip olabiliyor. Bu eğitim kurumları için de aynı eğitim robotu setinin geniş bir yaş aralığında kullanılabilmesi anlamına geliyor.

İster Android, ister IOS destekli cep telefonunuz veya tabletiniz olsun kolayca kodlamaya başlayabilirsiniz. Cep telefonu ve tablet tarafında bir uygulama altında toplanmış 4 farklı arayüz(Meet Krypton, Project Programming, Scratch, Chart) ile değişik yaş gruplarındaki öğrenciler için robotlarını programlayabilir ve kendi özgün tasarımlarını hayata geçirebilirler. 

Bilgisayar tarafında sunulan Scratch ve Chart programlama ile okul öncesi ve ilkokul çağındaki öğrenciler daha gelişmiş programlama yapabilirler.

Cep telefonu ve tabletler için ilgili marketllerde -Abilix Krypton- uygulaması bulup, kurmak yeterli olacaktır. Bilgisayar tarafındaki Scratch ve Chart uygulamalarını kurmak için lütfen aşağıdaki bağlantıları tıklayınız.

http://en.abilix.com/file_upload/20180511/Abilix_Chart_Setup_mac_2.0.2.13_en.zip

http://en.abilix.com/file_upload/20180404/windows_Abilix_Chart_Setup_2.0.2.16.zip

ZENGİN MÜFREDAT

Abilix, okul öncesi ve ilkokul için hazırlanmış, STEM yöntemiyle uyumlu müfredatları ile öğrencilere ders konularını farklı ve çok daha etkin bir şekilde öğrenebilme fırsatı sunuyor. Abilix bu örnek müfredatlar ile öğretmenlerimizi ders konularının eğitim robotu yardımıyla nasıl farklı işlenebileceği hakkında fikir vermiş oluyor.

Abilix Krypton2  eğitim robotu seti ile ilkokul  düzeyine uygun hazırlanmış toplam 29 derslik müfredat örneği sunuyor. Bu müfredatlarda yer alan mekanik unsurların üretilmesi için gerekli olan ve  standart Krypton 2 setinin içinde olmayan yapısal parçalar(worm dişli vb..) sete dahil edilmiş durumdadır.

Müfredat örneği için lütfen aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.

https://www.dropbox.com/sh/de7zh7c2xrxkdyk/AADH-Ged9vgbgp5-EBzckVQca?dl=0

ABİLİX KRYPTON 2 ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER 

- ARM Cortex 72 MHz işlemci

- Her yönden birleştirilebilir yapısal parçalar

- Ekran dokunmatik değildir.

- 57 farklı türde  723 adet yapısal parça 

- Müfredat konularına uyum için ilave yapısal parçalar        

- 48 adet hazır montaj taslağı

- Tablet ve bilgisayar destekli program geliştirebilme imkanı

- Her yaşa uygun görsel programlama, Scratch, Flowchart

-2 adet küçük motor

-Wi-Fi,usb

- 7 adet sensör ( 2x Pozisyon,1x Gri Skala,1x Ultrasonik,1xRenk,1xButon)

-Abilix Krypton uygulamasını  android ve ios için indirilebilir

Abilix eğtitim robotları broşörü için lütfen bağlantıyı tıklayınız.

https://www.dropbox.com/s/rwuf9b1ydfyn0y5/Abilix_Katalog.pdf?dl=0

Yorumlar Yeni Yorum Ekle