Okunma Sayısı : 795

Hızla değişen dünyamızda, tüketen değil, üreten bir nesil meydana getirebilmek, ülkemizin geleceğine yapılabilecek en büyük hizmetlerden bir tanesidir. Abilix, Dünyanın ilk (1996) eğitim robotu markasıdır. Alanında 400'den fazla patentli teknoloji üretmiştir. 50'den fazla robot öğretim seti bulunmaktadır.

Abilix firmasının Krypton Eğitim Robotları, 2018 yılından itibaren, Abilix Türkiye ile ülkemize gelmiştir.

Abilix firmasının ürettiği Krypton Robotik Eğitim Setleriyle, Okul öncesinden, lise dönemine kadar (4-18+), STEM eğitim mantığıyla robotik tasarım ve robotik kodlama yapılabilir.

Abilix firmasının eğitim setleriyle birlikte sunduğu, hazır önceden yapılandırılmış montaj tasarımların yanısıra, çocukların hayal gücü kadar sınırsız tasarım imkânı bulunmaktadır.

STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) eğitimi, öğrencilerin problemler karşısında;

Disiplinler arası düşünme, bütüncül bir bakış açısı ile görme, bilgi ve becerilerini doğru kullanma yeteneği kazandırır.

STEM eğitimin alt alanı olan Robotik Kodlama Eğitimleri ise öğrencilere;

♦  Öğrencilerin dikkat, konsantrasyon ve odaklanmasını artırır.

♦  Öğrencilerin el becerisini ve psikomotor gelişimini artırır.

♦  Öğrencilerin hayal etme ve tasarlama gücünü artırır.

♦  Öğrencilerin yaparak ve test ederek üretkenliklerini artırır.

♦  Öğrencilere bir takımın parçası olma, beraber düşünme ve birlikte hareket edebilme ve problem çözebilme yeteneği kazandırır.

♦  Öğrencilerin kodlama ile yazılım dünyasına kolay giriş yapmalarını sağlar.

♦  Öğrencilerin algoritma mantığı ile sorunları çözme becerisi geliştirir.

♦  Öğrencileri yeni teknolojik fikirler üretmeye ve tasarlamaya yönlendirir.

♦  Öğrenciye özgüven kazandırır, motivasyonunu artırır.

♦  Öğrenciye, meslek seçiminde alternatif oluşturur.

♦  Çocuklara kaliteli zaman geçirme, kendini geliştirme, teknolojiyi olumlu kullanma imkanı sunar.

Abilix Robotik Eğitim Setlerinin Genel Özellikleri

Müfredat Desteği

Abilix firmasının Krypton eğitim setlerine göre hazırlamış olduğu standart müfredatının haricinde, öğrenciler kendi hayal güçlerine göre sınırsızca tasarım yapabilirler. Bu tasarımları, 4 farklı program ile kodlayarak görev yaptırabilirler.

Ayrıca bilhassa okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik milli müfredatlar hazırlanmaktadır.

  1. Hikayelerle (STEM eğitimi yaklaşımıyla) Robotik Tasarım
  2. Tarihi olay ve milli şahsiyetlerle Robotik Tasarım
  3. Haritalarla (Kavramlar ve Değerler Eğitimi) Robotik kodlama

Yazılım Desteği

Her platforma (IOS, Android, Windows) ve yaşa (4-18+) uygun tasarım ve kodlama programları ile en gelişmiş robot eğitim seti. 5 farklı eğitim programı ile çocukları tasarım ve yazılım dünyasına taşıyor.

Tanışma uygulaması (Meet Krypton), Proje Programlama (Project Programming), Scratch Programlama, Chart Programlama ve C Programlama (WER Kit) programları ile 3 boyutlu montaj taslağı, hazır fonksiyonlar ile programlama, görsel programlama, metin tabanlı(textbase) C dili ile programlama imkanlarıyla öğrenciye çözüm üretirken algoritmasını gerçeğe dökebileceği yazılım ortamları sunmaktadır.

Eğitimcinin Eğitimi

Öğrencilerin eğitiminde müfredatın uygulanabilmesi, yazılımların kullanılabilmesi için eğitimcilerin eğitimlerinde online ve yüzyüze yaptığımız eğitimler ile kurumlarımızı devamlı destekliyoruz. Youtube, Abilix Türkiye sayfasında eğitim setlerinin içerikleri hakkında devamlı eğitim videoları yüklenmektedir.

WER (World Educational Robot Contest) Dünya Eğitim Robotu Yarışması

WER, 4-18 yaş arası gençler için uluslararası bir robot yarışmasıdır. Her yıl 30 ülkeden 500.000'den fazla yarışmacı WER yarışmasına katılmaktadır.

WER, STEM yöntemini Abilix yapısını kullanarak öğrenmiş gençlerin keyifle yarışabileceği, kendilerini kanıtlayabileceği yarışma platformudur. Türkiye’den son 2 yılda katılan takımlar, WER’de çeşitli ödüller almışlardır. Ayrıca WER Türkiye ayağı, 2019 yılında Konya Bilim Merkezinde gerçekleştirilmiştir.

WER Yarışmasının Amacı;

Dünyanın en eğitici eğitim robotu yarışması olmak.

Dünyanın en büyük eğitim robotu yarışması olmak.

Gençlerin analitik + yaratıcı + pratik yeteneklerini geliştirmek.

WER, STEM yöntemini Abilix yapısını kullanarak öğrenmiş gençlerin keyifle yarışabileceği, kendilerini kanıtlayabileceği yarışma platformudur.

Tüm seviyelere uygun, yerli ve milli müfredatımızı, seminer ve eğitimlerle, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi geleceğe hazırlıyoruz.

 

Değerli Yöneticiler, Değerli Kurum Sahipleri, Değerli Eğitimciler

Okul Öncesi Eğitim Kurumları (Anaokulu, Gündüz Bakımevi), Resmi ve Özel Okullar (İlkokul, Ortaokul, Lise), Çocuk Kulüpleri, Oyun Evleri, Etüt Merkezleri, Kişisel Gelişim Kursları, İzci Kulüpleri, Diyanete Bağlı kurumlar, STK’lar (Vakıflar, Dernekler) ve Belediyelerimiz oluşturulacak Robotik Tasarım ve Kodlama atölyelerinizde, sınıflarınızda Krypton eğitim setlerini tercih edebilirsiniz.

Ülkemizin geleceğine hizmet edecek yazılımcı, tasarımcı, makine mühendisi, uzay mühendisi, robotik mühendisliği gibi önemli meslek dallarına kabiliyeti olanları tespit edebilmek ve yönlendirebilmek için Krypton Eğitim Robotlarını kurumunuza kazandırarak, kurumunuzun farkındalığını artırabilirsiniz.

Ülkemizin geleceğinde yer almak için ülke genelinde Bayilik ve Satış Temsilcilikleri veriyoruz.

Krypton Eğitim Robotlarının satışı, eğitimcilerin eğitimi, atölye ve laboratuvarlarının kuruluşu, farklı eğitim materyal ürünlerinin tanıtım, pazarlama ve satışında yer almak için bayimiz olmak ister misiniz?

Kurum sahipleri, robotik kodlama eğitmenleri, kurumunuz için avantajlı bir eğitim setine sahip olmanın yanısıra, aynı zamanda Krypton eğitim setlerinin satışından gelir elde etmek ister misiniz?

Robotik kodlama eğitmenleri, Krypton eğitim setlerinin satış temsilcisi olmak ister misiniz?

Bu soruların cevabı evet ise bizimle iletişime geçebilirsiniz veya linke tıklayarak formu doldurunuz.

 

 

 

 

Yorumlar Yeni Yorum Ekle