Okunma Sayısı : 158

İSTİKBAL EĞİTİM KURUMLARI

2020 YAZ OKULU ŞARTLARI - PROGRAM İÇERİĞİ

(Çocuklarımıza en güzel yaz hediyesi)

Çocuklarımıza en güzel yaz hediyesi sloganıyla hareket ettiğimiz yaz okulumuzda,  okul öncesinden başlayarak, ilkokul ve ortaokul gruplarına hizmet vermekteyiz. 2 ila 14 yaş arası öğrencilerimizin yaz aylarını en güzel ve en verimli şekilde geçirmeleri için düzenlemiş olduğumuz İstikbal Yaz Okullarımızda çocuklarımız eğlenerek, uygulayarak, severek öğreniyor.

Çocuklarımıza temel dini eğitimlerini en iyi şekilde vermeyi hedefleyen İstikbal Yaz Okulu, Peygamber Efendimizin sevgi yaklaşımını esas alarak, öğrencilerin seviyesine inerek, pedagojik ilkelere uyarak eğitim vermeyi benimsemektedir. Bilhassa kış döneminde yeterli dini eğitimi alamayan çocuklarımıza, yaz döneminde maksimum seviyede faydalı olmayı hedefliyoruz.

Hazırlanan program ile temel dini eğitimlerinin yanısıra, okul derslerine destek ve ek kazanımlar da verilmektedir. Çocuklarımız gerek hızlı okuma, robotik kodlama gibi farkındalıklarını artıran atölyelerde, gerek sosyal ve sportif faaliyetler ile özgüven kazanması, sosyalleşmesi ve kendisini ifade etmesi hedeflenmektedir.

Hazırlanan program ile temel dini eğitimlerinin yanısıra, okul derslerine de destek verilerek, okul başarılarının artırılması sağlanmaktadır. Ayrıca çocuklarımız gerek hızlı okuma, robotik kodlama gibi farkındalıklarını artıran Ayrıca çocuklarımız gerek hızlı okuma, robotik kodlama gibi farkındalıklarını artıran atölyelerimiz de bulunmaktadır

Yapılan sosyal ve sportif faaliyetler ile çocuklarımızın hem yaz okulunu sevmesini, hem de özgüven kazanması, sosyalleşmesi ve kendisini ifade edebilmesini sağlıyoruz.

Okul Süre ve Saatleri: Yaz okulumuz 29 Haziran – 21 Ağustos tarihleri arasında toplam 2 aylık (4+4 hafta) bir eğitimi kapsamaktadır. Çalışan ailelerimiz ve öğrencinin eğitiminin pekişmesini isteyen ailelerimiz, eğitim öncesinde ve sonrasında 2-3 hafta ek ilave eğitim alabilirler. Programın tamamına (8 haftasına) katılım, çocukların alacağı eğitimin faydalı olması açısından zorunludur. Mazeret durumları sözleşme öncesinde belirtilmelidir. Eğitimimiz ise saat 10.00 - 17.00 saatleri arasındadır. Sosyal aktivitelerin (piknik, sinema, tiyatro, vs…) olduğu günlerde çıkış saatlerinde kısmi gecikmeler olabilir.   

Kayıt görüşmelerimiz esnasında, çalışan ailelerimiz için servis ayarlamaları mesai saatlerinin başlangıç ve bitişine göre ayarlanacaktır. Çalışan aileler için okulumuz saat 08.00’de açık olacaktır. Erken servis grubuna sabah kahvaltısı verilecektir. Öğle yemeği tüm gruplarımıza verilecektir.

Yaş-Sınıf Durumları: Gruplarımız okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim gruplarımız yaş seviyelerine göre, sınıflara ve binalara ayrılmaktadır. Erkek öğrencilerden 12 yaşına kadar olanlar ile kız öğrencilerimizden 14 yaşına kadar olanlar yaz okulumuza kaydı yapılabilecektir. Sınıflarımız pandemi sürecinin getirdiği şartlara göre mevcutlar ayarlanacaktır.  

Genel Eğitim İçeriği (Eğitim programlarımız yaş gruplarına göre seviyelendirilerek verilmektedir.)

Manevi Eğitim: Elif-ba bilmeyen öğrencilerimiz elifba’dan başlayacaktır. Kur’an-ı Kerim bilen öğrencilerimizin unutup unutmadığı kontrol edilip, buna göre Kur’an eğitimlerine kaldığı yerden devam ettirilecektir.  Namaz Duaları, Namaz Sureleri, Adap Duaları, 40 Hadis, 40 Dua, 40 ayet ezberlerimizi yapacağız. Temel ilkemiz din eğitimlerini verirken çocuklarımıza, bıktırmadan, usandırmadan, nefret ettirmeden, sevdirerek bu eğitimleri vermektir. Korku ve ceza temelli bir yaklaşım yerine, Peygamber efendimizin sevgi yaklaşımını kabul ediyoruz.

İtikat, İbadet, Siyer, Ahlak-Edep derslerimizi uygulamalı olarak, etkinlik ve faaliyetlerle icra ediyoruz. Bilhassa okul öncesinde soyut kavramları çok dikkatli bir şekilde veriyoruz.  Ergenlik seviyesine gelmiş öğrencilerimize özel ilmihal bilgilerini, hassas bir şekilde anlatıyoruz.

Değerler (Ahlak) Eğitiminde: Allah ve Peygamber sevgisi çerçevesinde anne-babaya sevgiyi, saygıyı, yardımlaşmayı, iyilik yapmayı, merhamet etmeyi, sabırlı olmayı, şükretmeyi, sorumluluklarımızı, doğru ve adaletli olma gibi temel değerlerimizi, erdemlerimizi uygulamalı olarak öğreniyoruz. Edepli, nezaketli ve zerafetli bir neslin yetişmesini önemsiyoruz.

Okul Dersleri: İlkokul ve ortaokul öğrencilerimize okul derslerinden Matematik / İngilizce veya Matematik/Fen branş dersleri verilmektedir. İlkokul 2’ye geçen öğrencilerimize, okuma ve yazma desteği verilerek, okuma ve yazmada gerilemelerinin önüne geçmeye çalışıyoruz. Yaz okulu bitiminden itibaren Özel Genç İstikbal Çocuk kulübümüzde okul derslerine ve 8. Sınıfların sınavlarına yönelik etüt çalışmalarımız başlayacaktır.

Seçmeli – İsteğe Bağlı Atölyeler: Çocuklarımızın geleceğinde önemli bir iz bırakacak ve faydaları çok fazla olan hızlı okuma, robotik tasarım ve robotik kodlama eğitimlerimizi ailelerimizin isteğine bırakıyoruz. Farkındalık eğitimleri dediğimiz bu eğitimleri ailelerimize muhakkak tavsiye ediyoruz. Bu eğitimlerin önemine dair bir örnek vermek istiyorum. Kitap okumayan, kitap okumayı sevmeyen, dikkati dağınık öğrencilerimiz, Hızlı Okuma eğitimi ile 1 dakikada 30-40 sayfa okumak gibi iddialı bir noktaya gelebiliyor. Bu konuda daha fazla bilgi almak isteyen velilerimiz Genç İstikbal Çocuk Kulübü facebook sayfamızı inceleyebilirler.

Okul Öncesi

İlkokul

Ortaokul

Robotik Tasarım (5-6 Yaş)

Hızlı Okuma (3. ve 4. Sınıf)

Hızlı Okuma

 

Robotik Tasarım (1. Ve 2. Sınıf

Robotik Kodlama

 

Robotik Kodlama (3. Ve 4. Sınıf)

 

Sosyal Faaliyetler: Normalde haftada 2 kere yaptığımız sosyal faaliyetimizi pandemi sürecinden dolayı, 1 spor aktivitesi, 1 sosyal faaliyet olarak yapılacaktır Spor aktivitelerimiz okul öncesinde ve ilkokul 1. ve 2. Sınıflara jimnastik, diğer gruplarımıza savunma sporu olacaktır. Piknik, 3d sinema, tiyatro, turnuvalar, atlıhan, geziler, çeşitli partiler ve yüzme etkinleri planlanacaktır.  Aquapark (Yüzme) (Bilim kurulundan gelecek bilgi ve ailelerin onayı ile isteğe bağlı olarak 1 veya 2 kez gerçekleştirilecek veya iptal edilecektir.

İstikbal Anaokulu  : Yaka Mh. Yaka Cd. No:148 Meram/Konya Tel: 332 3251155 / 533-4212240

Minik İstikballer    : Aşkan Mh. Yaka Cd. No:69 Meram/Konya Tel: 332 3244401 / 533-4212240

İstikbal Çocuk Kulubü : Alavardı Mh. Yaka Cd. No:82 Meram/Konya Tel: 332 3234644 / 506-8555584

Web              : www.istikbalegitim.com /

Facebook    : www.facebook.com/istikbalegitimkurumlari /https://www.facebook.com/Minikistikballer / https://www.facebook.com/istikbalcocukkulubu/ https://www.facebook.com/ozel.istikbal.3 /

E-mail          : minikistikballer@gmail.com - istikbalegitimkurumlari@gmail.com

Yorumlar Yeni Yorum Ekle