Okunma Sayısı : 148

2020-21 Eğitim ve Öğretim Dönemi Erken Kayıtlarımız Başlamıştır.
(Eğitim programımızı sitemizden inceleyebilir, bizi bizden dinlemek için çay içmeye bekleriz.)
 
Okul Öncesi Eğitimlerimiz
Okul öncesi eğitimlerimiz ile çocuklarımızı okula ve hayata hazırlarız. Eğitime istekli olmasını sağlayıp, okul başarısını destekleyecek temel eğitimlerin en iyi şekilde verilmesini hedefliyoruz.
Öğrencilerimizin aldıkları temel okul öncesi eğitimler ile ilkokula avantajlı başlamasını önemsiyoruz.
11 yıllık tecrübemizle kendimize özgü eğitim planımızı, Milli Eğitimim temel okul öncesi müfredatının yanısıra Montessori, Reggio, High Scope, Waldorf gibi kaynaklarla destekliyoruz. Bilhassa yabancı kaynaklı sistemlerden alıntı yaparken kültürümüze ve eğitim sistemimize uygun olan yönlerini kendi programımızla sentezliyoruz. Merak eden, araştıran, düşünen, uygulayan, akleden bireyler olmasının yanı sıra verdiğimiz eğitimler ile özgüven ve başarı duygusunu kazandırarak, öğrencilerimizin sınıfta ve hayatta aktif olabilmesi eğitim anlayışımızın öncelikleridir.
 
Manevi (Dini) Eğitimlerimiz
Çocuklarımızın temel dini eğitimlerini, Peygamber Efendimizin çocuklara olan naif yaklaşımını ilke edinip ve fıtrat pedagojisiyle harmanlayarak, okul öncesi eğitim anlayışıyla veriyoruz. Önceliğimiz çocukların Kur’an sevgisini kazanmasıdır. Bu branşta yeterli altyapısı ve isteği olmayan çocuklarımızı asla zorlamıyoruz.
Öğrencilerimize ahlak ve karakter eğitimlerinde bilhassa Allah sevgisi ve Peygamber sevgisi ile yoğurmaya çalışıyoruz. Çocuklarımızı karşılık beklemeden iyilik yapabilmesinin, paylaşabilmesinin, büyüklerine saygılı olabilmesinin temelinde bu sevgiler yatmaktadır. Annesini, babasını, akrabalarını, vatanını, milletini, ümmetini seven, sorumluluklarını bilen, erdemlerini, edeplerini kuşanan bir nesil yetiştirmek istikbalimiz için elzemdir düşüncesiyle hareket ediyoruz.
 
Ahlak ve Karakter Eğitimi
Çocuklarımızın ahlak ve karakter eğitimlerinde, gömleğin yanlış iliklenmesinin sonuçlarının ağır olacağının bilinciyle hareket ediyoruz. Bu yüzden tüm gayretlerimiz ahlaklı ve inançlı bir nesil yetiştirmek içindir.
Erken yaşlarda, iyilik yapmayı, cömert olmayı, adil olmak gibi temel değerlerimizi, erdemlerimizi öğretmemiz çocuklarımızı güzel ahlak sahibi, sağlam karakterli bir insan yapacaktır.
Çocuklarımızın Elif-ba eğitimleri ile öğrenme kapasiteleri gelişmekte, 1. Alfabeyi öğrenen bir öğrenci, ilkokula başladığında 2. Alfabeyi daha kolay öğrenmektedir. İlkokula başladığında yazma yönü itibariyle sıkıntı yaşamaması için yazma çalışmaları yapılmamaktadır.
Çocuklarımız okul öncesi yaş grupları nedeniyle ancak somut kavramları öğrenebilirler. Anlamada ve anlamlandırmada zorlanacakları kavramlar kesinlikle öğretilmez. Yaş grubu itibariyle çocuklarımız duaları, sureleri, esma-ül hüsna ve hadisleri çok kolay bir şekilde ezberleyebilmektedirler. Ancak esas hedefimiz çocuklarımızın ezberlediklerini, içselleştirebilmeleridir. Mesela Cennet annelerin ayakları altındadır hadis-i şerifini çocuklarımız soyut anlamı itibariyle anlamayabilirler. Biz Allah sevgisi ve Peygamber sevgisi dahilinde anne-baba sevgisini çocuklarımıza benimsetmeye çalışırız.
Günlük adap dualarımız ile çocuklarımızın günlük hayatının içerisine uyurken, kalkarken, arabaya binerken yani hayatının her alanında dua edebilme alışkanlığı kazandırıyoruz.
 
Farkındalık Eğitimleri
Çocuklarımızı hayata hazırlarken tam donanımlı, yenilikçi, çağa yön veren bir lider olabilmeleri için eğitim yelpazemizi tüm detaylarıyla planlıyoruz.
Ek farkındalık eğitimlerimizde İngilizce, STEAM, Robot Tasarım & Kodlama, eğitimleriyle hayata çok yönlü hazırlıyoruz.
Zihinsel aktivasyonu ve üretim becerileri artan meraklı birey STEM yaklaşımı ile denemeye, sorgulamaya, araştırmaya, üretime ve buluş yapmaya yönelmektedir. Bu sayede üretim, Ar-Ge, inovasyon, teknik altyapı sahibi olmaları çağın bir gereğidir. Her hafta bir proje ile devam eden STEM eğitimi sayesinde çocukların gizli yeteneklerini keşfediyor ve buna uygun yönlendirme yapıyoruz.
STEM bir eğitim programından çok, çocuğun kendini keşfetmesini destekleyen bir programdır, bu nedenle erken yaşlarda STEM eğitimine başlanılmasının, çocuklarımızın gelişimi ve kendine güveni için olumlu bir adım olacağını söyleyebiliriz.
STEM eğitimleri kapsamında bulunan, Robot Tasarım ve Kodlama eğitimlerimiz ile çocuklarımızın hayal dünyasının desteklenmesi, tasarım yapabilmeyi, üretebilmeyi, algoritmanın temel mantığı öğrenmenin yanısıra, başarı duygunun gelişimini hedefliyoruz. Kurumumuz yeni eğitim metotlarını takip ederek, çağı yakalamayı hedeflemektedir.

 

Sosyal ve Sportif Faaliyetler
En önemli kısımlarımızdan olan Sosyal Faaliyetler ile çocuklarımızın sosyalleşmesini, arkadaşlarıyla kaynaşmasını, çevreyi tanımasını, yeni öğrenme alanları edinmesini, dört duvar arasına sıkışıp kalmamasını, eğlenmesini, okula severek gelip gitmesini sağlıyoruz.
İsteğe bağlı sportif faaliyetlerden jimnastik ile spor çalışmalarının yapılarak psikomotor gelişimleri, özgüven kazanımları üst düzeyde desteklenmektedir. Yüzme sporu ile hem Peygamber Efendimizin tavsiyesini, hem de vücudumuzu en çok çalıştıran sporlardan birisi olan yüzmeyi öğrenmeyi, su korkusunu yenerek, başarı duygusunu kazanmayı, bağışıklık sistemlerini güçlendirmeyi amaçlıyoruz.
 
İstikbal Aile Danışmanlığı
Eğitim çalışmalarımızda ailelerimizin öneminin farkındayız. Ailelerimizle işbirliği içinde olmamız, onları çocuk eğitiminde desteklememiz, yol göstermemiz ve problemlerin çözümünde aktif rol oynamamız gerekmektedir. İstikbal Aile Danışmanlığı Merkezimi ile birlikte yapacağımız ortak çalışmalar ile çocuklarımıza oyun terapisi, sanat terapisi, masal terapisi imkanı sunacağız. Bunun yanısıra gelişim testleri ile çocuklarımızı sürekli takip etmeyi hedefliyoruz. Ailelerimizle, aile huzurunun sağlanması ve çocuk eğitimine yönelik çalışmalar yapılacaktır.
 
Özel Minik İstikballer Kreşi ve Gündüz Bakımevinde (3-6 Yaş/24-72 Ay): Okul Öncesi Eğitim, Manevi (Dini) Eğitim, Ahlak ve Karakter eğitimlerinin yanı sıra farkındalık eğitimleri (İngilizce, Steam) ile desteklenecektir. Robotik Tasarım & Kodlama isteğe bağlı atölye olarak sunulacaktır. Mevsimlere göre, ayda 1 veya 2 sefer sosyal faaliyet gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir. Ailenin isteğine bağlı olarak ek sportif faaliyetler (Jimnastik, Yüzme) yapılacaktır.
 
Çalışan Aile + Hafta Sonu: Çalışan ailelerimiz sabah erken (07.00-08.00), akşam geç (17.15-18.15) servisi ile eğitim öncesinde ve sonrasında ek bakım hizmeti verilecektir. Hafta sonu grubunda Cumartesi günleri çalışan ailelerin öğrencilerine ekstra ek bakım hizmeti verilebilecektir.
 
Kurumumuz hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, sık sorulan sorular kısmından hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
 

Yorumlar Yeni Yorum Ekle