Okunma Sayısı : 100

Özel İstikbal Çocuk Kulübü ve Etüt

Ortaokul Grubu (5.6.7. ve 8. Sınıf) Eğitim Çalışmalarımız

Ortaokul öğrencilerimiz kendi branşlarında uzman, başarılı, özverili öğretmenlerimiz tarafından dersler anlatılmakta ve ödevler verilmektedir.

Ortaokul grubu öğrencilerimize Matematik, Türkçe, Fen Bilgisi, İngilizce, Sosyal Bilgiler ve Din derslerini öğrencilerin anlayacağı seviyede anlatarak, ders başarılarını artırıp, sınavlara hazırlıyoruz.

v 7. Sınıf çocuklarımızı öncelikle LGS hedefine motive ederek, ideal ve hedeflerine inanmalarını sağlıyoruz. Bu grubumuzda okul ve sınav başarısını birlikte götürecek şekilde hareket ediyoruz. Konu anlatımlarında geçmişten gelen eksiklikler varsa, bunları göz önünde bulundurarak hareket ediyoruz.

12 Kişilik sınıflarımız yanısıra, isteğe bağlı birebir (özel derslerimizle) hafta içinde ve hafta sonu gruplarımızla eğitim veriyoruz.

v Tarama testlerimizin yanında, ayda 1 deneme sınavı yapıyoruz. Türkiye geneli deneme sınavlarına katılıyoruz. Yapılan deneme sınavları ile öğrencilerimizin eksiklikleri tespit edilerek, bu eksiklikler giderilir.

v  İsteğe bağlı atölye ve kurslarımızda;

v Anlayarak Hızlı Okuma eğitiminde Çocuklarımız bu eğitim ile sınavlarında Dikkat, Konsantrasyon, Odaklanmanın yanısıra, soruları yetiştirememe problemini hallediyoruz. Ayrıca okuma hızlarını en az 5-10 misli (öğrencinin egzersizleri yapmasına bağlı olarak) arttırarak daha fazla kitap okumalarını sağlıyor, bu da öğrencinin anlama ve yorumlama kabiliyetini geliştiriyor.

v Robotik Kodlama ve Tasarım eğitimleri ile çocuklar, robotlar tasarlayacak, STEM eğitim anlayışıyla farklı yapılar inşa edecek ve kodlama ile hareketlendirecek. Kendi hayal ettikleri robot figürlerini tasarlarken, yazılım dünyasının dili “kodlama yapmayı” öğreniyorlar.

v Mental aritmetik eğitiminde ise, özellikle 4 - 14 yaşlarındaki çocukların sağ ve sol beyin lobunun dengeli bir şekilde gelişmesini sağlayan, konsantrasyon ve dikkat becerilerini geliştiren bir eğitim türüdür. Ayrıca bu yaştaki çocukların matematiksel işlemleri hızlı ve doğru bir şekilde hesaplama becerilerini, anlama ve kavrama yeteneklerini gelişiyor.

Aile Danışmanlık merkezimizin desteği ile çocuklarımıza dikkat testleri veya çeşitli analizler yapılmaktadır. Motivasyon tekniklerinin yanısıra öğrencilerimize doğru çalışma metotlarına rehberlik yapıyoruz. Ayrıca ailelerimize de eğitim seminerleri veriyoruz.

Covid19 sürecinin hassasiyetiyle, kurallara uygun ve hijyenik sınıflarda eğitim yapıyoruz.

Servis saati ve güzergahımız dahilinde olan öğrencilerimize Servis ve öğlen yemeği imkanı sunuyoruz.

 

İsteğe Bağlı Atölyelerimiz

Anlayarak Hızlı Okuma Atölyesi

Kitap okuma sevgisi ve yorumlama kabiliyeti kazandırabilmek, derslerde ve sınavlarda başarılı olmasını sağlayabilmek, konuları (literatürü) hızlı taramak için Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimleri önemle tavsiye ediyoruz. Anlayarak hızlı okuma ile eğitim ve gelişimlerinde, öğrencilerimiz büyük avantajlar elde ediyor.

Anlayarak Hızlı Okuma eğitimi, bilhassa sınavlara hazırlanan öğrencilere konu taramada ve sınav esnasında büyük avantaj sağlamaktadır. Öğrencilerin, anlayarak hızlı okuma eğitiminin içerisinde bulunan dikkat egzersizleri ile öğrencilerin dikkati gelişmekte, konsantrasyon ve odaklanmaları neticesinde okul ve sınav başarısı artmaktadır.

Öğrencilerin, anlayarak hızlı okuma eğitiminin içerisinde bulunan dikkat egzersizleri ile öğrencilerin dikkati gelişmekte, konsantrasyon ve odaklanmaları neticesinde okul ve sınav başarısı artmaktadır.

8 haftalık kursumuzda, öğrencilerimiz aldıkları eğitimin neticesinde yaş gruplarına göre %300 ila %1500 okuma hızları artış gösterecektir. Bilhassa 9-13 yaş gruplarında çocuklar düzenli egzersizlerini yapmaları halinde 1 saniyede, 1 sayfa okuyabilmektedirler. 2. Kurdan sonrası, çocukların eğitimlerini pekiştirmek için tavsiye edilmektedir.

Çocuklarımızın geleceğinde büyük avantaj sağlayacak böyle bir eğitimi aldırmak istemez misiniz?

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız: https://www.kisa.link/LTFq

Gruplar: İlkokul (3. - 4. Sınıf), Ortaokul, Lise, Üniversite ve Yetişkin Gruplarımız vardır.
Eğitim Zamanı: Talep doğrultusunda hafta içi ve hafta sonu grupları.
Süre: 1. Kur 8 Hafta (Haftalık ders saati 2 ders), 2. Kur 8 Hafta, 3. Kur 8 Hafta,

 

Robot Tasarım, Robotik Kodlama Atölyeleri

Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul, seviyelerine özel hazırlanmış “Eğlenirken öğrenme” ilkesine göre hazırlanan eğitimler ile çocuklar, sevimli robotları tasarlayacak, inşa edecek ve hareketlendirecek. Kendi hayal ettikleri robot figürlerini tasarlarken, elektronik dünyasının dili “kodlama yapmayı” öğrenecekler.

 • Değişik eğlenceli oyunlarla ve materyallerle yapılan çalışmalar sonucunda çocukların mühendislik algıları oluşacak ve gelişecektir. Çocukların zeka gelişimine destek olacak bu eğitim aynı zamanda onların yaratıcılıklarına ve akademik başarılarına da katkı sağlayacaktır. Elde edilecek kazanımlar;
 • Yazılım dili kodlamanın (algoritmanın) temel mantığının anlatılması, analitik düşünce becerilerini geliştirmesi,
 • Bilgisayar dünyası ve teknoloji ile tanışma,
 • Tüketen değil, üreten olmayı benimsetme,
 • Tasarım ve mühendislik konusunda algının oluşması ve geliştirilmesi,
 • Bilgi işlemsel düşünme becerisi kazanma,
 • Görsel ve uzamsal algılarının geliştirilmesi,
 • Çok boyutlu düşünme becerisinin geliştirilmesi,
 • Akıl yürütme becerisinin gelişmesi,
 • Analiz yapma, sıralı düşünme becerisi kazanma,
 • Problem çözme yeteneğini geliştirme.

Detaylı bilgi için tıklayınız: https://www.kisa.link/LTGL

Gruplar: Okul Öncesi (5-6 Yaş), İlkokul, Ortaokul seviyesi öğrencilere eğitim verilmektedir.
Eğitim Zamanı: Talep doğrultusunda hafta içi ve hafta sonu grupları.
Süre: 1. Kur 8 Hafta (Haftalık ders saati 2 ders), 2. Kur 8 Hafta, 3. Kur 8 Hafta,

Mental Aritmetik Atölyesi

Mental aritmetik kısaca, özellikle 4 - 14 yaşlarındaki çocukların sağ ve sol beyin lobunun dengeli bir şekilde gelişmesini sağlayan, konsantrasyon ve dikkat becerilerini geliştiren bir eğitim türüdür. Ayrıca bu yaştaki çocukların matematiksel işlemleri hızlı ve doğru bir şekilde hesaplama becerilerini, anlama ve kavrama yeteneklerini destekleyen bir eğitimdir.

Kökeni Uzak Doğuya dayanan, uzak doğuda ve birçok ülkede yıllardır okullarda uygulanan, çocuklarda hızlı zihinsel gelişim sağlayan ve aritmetik beceriler kazandıran bir eğitim sistemidir. Bu eğitim sisteminde kullanılan programla çocukların aritmetik işlem yapma hızlarını geliştirip, hesap makinası kullanmadan işlemleri saniyeler içinde yapmalarını sağlanıyor. Ancak asıl hedefimiz çocukları hesap makineleştirmek değildir. Burada asıl hedef Mental Aritmetiğin doğurduğu sonuçlardır.

Bilindiği gibi insan beyni sağ ve sol lob olarak ikiye ayrılır. Birçok test sonucunda, beynin sol lobunun konuşma, matematiksel işlemler, diziler, sayılar ve analiz gibi konularda çok üstün olduğu mantıklı ve doğrusal çalıştığı tespit edilmiştir. Yine beynin sağ lobunda, ritim, hayal kurma, renkler, boyut, müzik gibi fonksiyonların yapıldığı ortaya konmaktadır. Bu bilgilerin ışığında, günümüz başarılı insanı, beynin her iki yarısını da dengeli bir şekilde kullanabilen ve gerektiğinde birinden diğerine kolaylıkla geçebilen insan olarak değerlendiriliyor.

 • Hızlı 4 işlem yapma ve karışık işlemleri hızlı hesaplama yeteneği kazandırır.
 • Yapılan çalışmalar neticesinde aktif sağ ve sol beyin oluşumu sağlanır.
 • Amacı, her çocukta var olan ancak kullanılmayan beyin potansiyelini harekete geçirmek ve kapasitesini artırmaktır.
 • Öğrenme ve anlama kapasitesi artar.
 • Hızlı hesaplama ile hızlı karar verme yetisi gelişir.
 • Dikkat gelişimi güçlenir. Dikkat dağınıklığının önüne geçer.
 • Güçlü ve kalıcı bellek oluşturur.
 • Öğrenme kapasitesi arttıkça, özgüven oluşumu sağlanır.
 • Fotoğrafik zeka oluşumu ile gözlem yeteneği ve bellek kapasitesi artar.
 • Gözlem/zihinsel canlandırma (hayal etme gücü) yeteneği sağlar.
 • Sayılar dünyasında dolaşmanın zevki ile matematiğe karşı önyargıları yıkar, matematiği sevdirir.
 • Öğrencilerin akademik başarıya ulaşmalarına katkı sağlar.

Eğitim Zamanı : Talep doğrultusunda hafta içi ve hafta sonu grupları açılacaktır.

Süresi: 8 Ay, haftada 2 saat

 

Yorumlar Yeni Yorum Ekle