Okunma Sayısı : 118

Özel İstikbal Çocuk Kulübü ve Etüt Merkezi Eğitim Programımız

Özel İstikbal Çocuk Kulübümüzde,

7-14 yaş, ilkokul ve ortaokula giden öğrencilere, yaz ve kış dönemlerinde İstikbal Çocuk Kulübünde eğitimlerine ve gelişimlerine destek oluyoruz.Hafta içi gruplarımız sabahçı ve öğlenci olarak ikiye ayrılmaktadır. Hafta sonu grubumuzda ise öğrencilerimize Cumartesi günleri hizmet verilmektedir.

İlkokula giden çocuğunun eğitim başarısının yükseltmek, eğitimde geri kaldığı noktaların tamamlamak, akranlarının seviyesini ulaştırmak isteyen ailelerimizi, İstikbal Çocuk Kulübümüzde hafta içi ve hafta sonu programımızla destekliyoruz. Ayrıca çalışan anne ve babaların, ilkokul grubu öğrencilerini bırakacak yer bulma, bakıcıya teslim etme yerine daha profesyonel hizmet almalarını sağlıyoruz. Öğrencilerimizi sabah okulundan alıp kurumumuza getirip, akşam evine, öğlenci ise sabah evden alıp, öğlen okuluna servisle götürüyoruz. Gün içerisinde sıcak yemek ile beslenmelerini sağlıyoruz.

Aile içi çatışmalara sebebiyet veren ödev problemine destek oluyoruz. Bilhassa çalışan ailelerin, ilgilenmeye fırsat bulamadıkları veya yorgunluk nedeniyle çatışmaya dönen ödev problemini ortadan kaldırıyoruz. Ailelerimize, çocuklarıyla kaliteli zaman geçirme imkânı sunuyoruz

1. ve 2. Sınıf çocuklarımızı, ilkokula adapte olmalarını sağlayıp, okuma-yazma çalışmalarını ve ödevlerini, öğretmen kontrolünde yaptırıyoruz. Eğitime avantajlı başlamalarını ve okulu sevmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Bilhassa yeterli düzeyde okul öncesi eğitimi alamamış, psikomotor gelişimleri zayıf, okul fobisi oluşan öğrencilerimizi arkadaşlarının seviyesine ulaştırıyor, okuma yazma çalışmaları ile eğitime adapte ediyoruz.

3. ve 4. Sınıflarımız, öğretmen kontrolünde ödevlerini yaptırırken, eksik ve anlaşılmayan konular tamamlanır. Sınavlara hazırlama derslerimizin yanısıra, branş derslerimiz ile (Matematik, İngilizce, Türkçe, Fen, Din, Sosyal) derslerimizle okul başarılarını yükseltiyoruz.

Derslerinde geri kalan öğrencilerimize bireysel veya grup eğitimleri ile sıkıntı yaşadıkları dersleri destekliyoruz.  Eğitime adapte olamamış, gelişimleri geri, özgüvenleri yetersiz, sınıfta pasif olan çocuklarımıza destek vererek çocuklarımızı eğitime hazır hale getiriyoruz. Okul programının öncesinde hareket etmeye çalışarak, okul derslerinde başarısını artırıyoruz. Sınıf öğretmenlerimizle görüşüp, öğrencimizin okul ve etütteki durumları hakkında bilgi alışverişi yaparak, değerlendiriyoruz.

* İsteğe bağlı Hızlı Okuma, Robotik Kodlama, Mental Aritmetik gibi kurslar ile kendilerini geliştirebiliyor, farkındalıklarını artırabiliyorlar.

* Yaz dönemlerinde temel dini eğitimlerini alan öğrencilerin, kış döneminde dini eğitim, ahlak ve karakter eğitimleri ile iyi bir insan, iyi bir kul, iyi bir evlat olmalarının temel taşlarını döşüyoruz.

* Akıl ve zekâ oyunları, dikkat ve hafıza gelişim ile çocuklarımızı strateji geliştirme, dikkat, konsantrasyon, odaklanma problemlerine yardımcı oluyoruz.

* Öğrencilerin farkındalıklarını artırmak için Kitap Okuma Etkinlikleri, Şiir & Masal Anlatıcılığı, Drama, Mandala, Origami vb. eğitim çalışmaları yapıyoruz.

* Eğitim Koçluğu ve Rehberlik Çalışmalarımız ile (Özgüven kazanımı, kendini ifade etme, başarı duygusu geliştirmenin) yanısıra motivasyonel çalışma tekniklerini öğretiyoruz.

* Yaz dönemlerinde temel dini eğitimlerini alan öğrencilerin, kış döneminde manevi eğitim ve ahlak (karakter) eğitimleri ile iyi bir insan, iyi bir kul, iyi bir evlat olmalarının temel taşlarını döşüyoruz.

* Kaliteli, iddialı, manevi değerlere duyarlı eğitim politikamız çerçevesinde amacımız; Milli kültürümüzü ve manevi değerlerimizi çocuklarımıza aktarırken modern eğitim tekniklerini de kullanmaktır. Bunu yaparken öğretmenlerimiz sınıf içerisinde, gerektiğinde yön veren, gerektiğinde bir oyun arkadaşı gibi öğrencimize rehberlik etmektedir.

* Öğrencilerimizi sağlıklı, düşünen, sorgulayan, üreten, bağımsız hareket edebilen, duygularını ifade edebilen, paylaşmayı bilen, araştırmayı seven, sorumluluk alan, kendi ihtiyaçlarının farkında olan bireyler olarak topluma kazandırabilmeyi hedefler.

* Çocuklarımızı; öğrenmeye karşı istek ve merakını uyandırmaya, öğrenmenin sorumluluğunu taşımaya, problem çözme becerisinin gelişimine, iletişim kurmaya, sırasını beklemeye, işbirliği yapmaya, grup içinde beraber hareket etmeye, kendi hakkını korurken başkalarının özgürlüğünü zedelememeye, uzlaşmaya, sevmeye, saygı duymaya, fedakârlığa, yardımlaşmaya, paylaşmaya yönlendiriyoruz.

* Şahsiyet ve karakter gelişimleri ile ahlaklı, inançlı ve başarılı bir nesil yetiştirmek erdemlerimizi, edeplerimizi, değerlerimizi benimsetiyoruz.

* Bakıcıya gerek kalmadan çocuklarımızı servis ile evden alıp kurumumuza getiriyoruz. Sabah kahvaltısını yaptıktan sonra eğitim, ödev ve bakım hizmetlerimizi verdikten sonra öğle yemeğini yedirip okula götürüyoruz. Eğer çocuğumuz sabahçı ise öğlen alıp kurumumuza getiriyor yemek yedikten sonra eğitim çalışmalarını yaptıktan sonra akşam evine servisle gitmesini sağlıyoruz. Öğrencilerimizi ev ortamında İstikbale hazırlıyoruz.

* Ortaokul grubu çalışmamız için linke tıklayınız: http://www.istikbalegitim.com/HaberDetay/anahaber2020-ortaokul-grubu-calismamiz-7

 

Hafta Sonu Gruplarımızda (Cumartesi Günleri, Sabah 9.00 - akşam 17.00)

 • Öğrencimizin temel branş derslerine (Matematik, İngilizce, Türkçe, Fen)
 • Dikkat, Konsantrasyon, Odaklanma çalışmalarına,
 • 1. ve 2. Sınıflar için Okuma - Yazma derslerine,
 • Temel dini eğitim, ahlak ve karakter eğitimlerine,
 • İsteğe bağlı atölyeler (hızlı okuma, robot tasarım, robotik kodlama, mental aritmetik)

 

İsteğe Bağlı Atölyelerimiz

Anlayarak Hızlı Okuma Atölyesi

Kitap okuma sevgisi ve yorumlama kabiliyeti kazandırabilmek, derslerde ve sınavlarda başarılı olmasını sağlayabilmek, konuları (literatürü) hızlı taramak için Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimleri önemle tavsiye ediyoruz. Anlayarak hızlı okuma ile eğitim ve gelişimlerinde, öğrencilerimiz büyük avantajlar elde ediyor.

Anlayarak Hızlı Okuma eğitimi, bilhassa sınavlara hazırlanan öğrencilere konu taramada ve sınav esnasında büyük avantaj sağlamaktadır. Öğrencilerin, anlayarak hızlı okuma eğitiminin içerisinde bulunan dikkat egzersizleri ile öğrencilerin dikkati gelişmekte, konsantrasyon ve odaklanmaları neticesinde okul ve sınav başarısı artmaktadır.

Öğrencilerin, anlayarak hızlı okuma eğitiminin içerisinde bulunan dikkat egzersizleri ile öğrencilerin dikkati gelişmekte, konsantrasyon ve odaklanmaları neticesinde okul ve sınav başarısı artmaktadır.

8 haftalık kursumuzda, öğrencilerimiz aldıkları eğitimin neticesinde yaş gruplarına göre %300 ila %1500 okuma hızları artış gösterecektir. Bilhassa 9-13 yaş gruplarında çocuklar düzenli egzersizlerini yapmaları halinde 1 saniyede, 1 sayfa okuyabilmektedirler. 2. Kurdan sonrası, çocukların eğitimlerini pekiştirmek için tavsiye edilmektedir.

Çocuklarımızın geleceğinde büyük avantaj sağlayacak böyle bir eğitimi aldırmak istemez misiniz?

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız: https://www.kisa.link/LTFq

Gruplar: İlkokul (3. - 4. Sınıf), Ortaokul, Lise, Üniversite ve Yetişkin Gruplarımız vardır.
Eğitim Zamanı: Talep doğrultusunda hafta içi ve hafta sonu grupları.
Süre: 1. Kur 8 Hafta (Haftalık ders saati 2 ders), 2. Kur 8 Hafta, 3. Kur 8 Hafta,

 

Robot Tasarım, Robotik Kodlama Atölyeleri

Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul, seviyelerine özel hazırlanmış “Eğlenirken öğrenme” ilkesine göre hazırlanan eğitimler ile çocuklar, sevimli robotları tasarlayacak, inşa edecek ve hareketlendirecek. Kendi hayal ettikleri robot figürlerini tasarlarken, elektronik dünyasının dili “kodlama yapmayı” öğrenecekler.

 • Değişik eğlenceli oyunlarla ve materyallerle yapılan çalışmalar sonucunda çocukların mühendislik algıları oluşacak ve gelişecektir. Çocukların zeka gelişimine destek olacak bu eğitim aynı zamanda onların yaratıcılıklarına ve akademik başarılarına da katkı sağlayacaktır. Elde edilecek kazanımlar;
 • Yazılım dili kodlamanın (algoritmanın) temel mantığının anlatılması, analitik düşünce becerilerini geliştirmesi,
 • Bilgisayar dünyası ve teknoloji ile tanışma,
 • Tüketen değil, üreten olmayı benimsetme,
 • Tasarım ve mühendislik konusunda algının oluşması ve geliştirilmesi,
 • Bilgi işlemsel düşünme becerisi kazanma,
 • Görsel ve uzamsal algılarının geliştirilmesi,
 • Çok boyutlu düşünme becerisinin geliştirilmesi,
 • Akıl yürütme becerisinin gelişmesi,
 • Analiz yapma, sıralı düşünme becerisi kazanma,
 • Problem çözme yeteneğini geliştirme.

Detaylı bilgi için tıklayınız: https://www.kisa.link/LTGL

Gruplar: Okul Öncesi (5-6 Yaş), İlkokul, Ortaokul seviyesi öğrencilere eğitim verilmektedir.
Eğitim Zamanı: Talep doğrultusunda hafta içi ve hafta sonu grupları.
Süre: 1. Kur 8 Hafta (Haftalık ders saati 2 ders), 2. Kur 8 Hafta, 3. Kur 8 Hafta,

 

Mental Aritmetik Atölyesi

Mental aritmetik kısaca, özellikle 4 - 14 yaşlarındaki çocukların sağ ve sol beyin lobunun dengeli bir şekilde gelişmesini sağlayan, konsantrasyon ve dikkat becerilerini geliştiren bir eğitim türüdür. Ayrıca bu yaştaki çocukların matematiksel işlemleri hızlı ve doğru bir şekilde hesaplama becerilerini, anlama ve kavrama yeteneklerini destekleyen bir eğitimdir.

Kökeni Uzak Doğuya dayanan, uzak doğuda ve birçok ülkede yıllardır okullarda uygulanan, çocuklarda hızlı zihinsel gelişim sağlayan ve aritmetik beceriler kazandıran bir eğitim sistemidir. Bu eğitim sisteminde kullanılan programla çocukların aritmetik işlem yapma hızlarını geliştirip, hesap makinası kullanmadan işlemleri saniyeler içinde yapmalarını sağlanıyor. Ancak asıl hedefimiz çocukları hesap makineleştirmek değildir. Burada asıl hedef Mental Aritmetiğin doğurduğu sonuçlardır.

Bilindiği gibi insan beyni sağ ve sol lob olarak ikiye ayrılır. Birçok test sonucunda, beynin sol lobunun konuşma, matematiksel işlemler, diziler, sayılar ve analiz gibi konularda çok üstün olduğu mantıklı ve doğrusal çalıştığı tespit edilmiştir. Yine beynin sağ lobunda, ritim, hayal kurma, renkler, boyut, müzik gibi fonksiyonların yapıldığı ortaya konmaktadır. Bu bilgilerin ışığında, günümüz başarılı insanı, beynin her iki yarısını da dengeli bir şekilde kullanabilen ve gerektiğinde birinden diğerine kolaylıkla geçebilen insan olarak değerlendiriliyor.

 • Hızlı 4 işlem yapma ve karışık işlemleri hızlı hesaplama yeteneği kazandırır.
 • Yapılan çalışmalar neticesinde aktif sağ ve sol beyin oluşumu sağlanır.
 • Amacı, her çocukta var olan ancak kullanılmayan beyin potansiyelini harekete geçirmek ve kapasitesini artırmaktır.
 • Öğrenme ve anlama kapasitesi artar.
 • Hızlı hesaplama ile hızlı karar verme yetisi gelişir.
 • Dikkat gelişimi güçlenir. Dikkat dağınıklığının önüne geçer.
 • Güçlü ve kalıcı bellek oluşturur.
 • Öğrenme kapasitesi arttıkça, özgüven oluşumu sağlanır.
 • Fotoğrafik zeka oluşumu ile gözlem yeteneği ve bellek kapasitesi artar.
 • Gözlem/zihinsel canlandırma (hayal etme gücü) yeteneği sağlar.
 • Sayılar dünyasında dolaşmanın zevki ile matematiğe karşı önyargıları yıkar, matematiği sevdirir.
 • Öğrencilerin akademik başarıya ulaşmalarına katkı sağlar.

Eğitim Zamanı : Talep doğrultusunda hafta içi ve hafta sonu grupları açılacaktır.

Süresi: 8 Ay, haftada 2 saat

Yorumlar Yeni Yorum Ekle